Na Wałowej powstaje Tarnowskie Centrum Przedsiębiorczości

10.09.2020

Od 14 września w Tarnowie rozpoczyna swoją działalność Tarnowskie Centrum Przedsiębiorczości. Jego koordynatorem będą Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa i Tarnowski Klaster Przemysłowy.

Jak tłumaczy rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa Ireneusz Kutrzuba główną ideą jest stworzenie miejsca, w którym każdy przedsiębiorca lub potencjalny inwestor mógłby skorzystać z szeregu usług związanych z prowadzeniem i rozwojem działalności gospodarczej.

– Docelowo do centrum trafią instytucje, które związane są z szeroko pojętym wsparciem dla biznesu. Będzie tam między innymi obsługa przedsiębiorców inwestorów, centralna ewidencja i informacja o działalności gospodarczej, punkt związany z doradztwem dotyczącym możliwości ubiegania się o środki europejskie na prowadzenie biznesu.

Jak dodaje Ireneusz Kutrzuba będzie można tam uzyskać poradę w zakresie współpracy międzynarodowej, transferu technologii, nowych trendów gospodarczych i wymiany doświadczeń. a także uzyskać informacje dotyczące prowadzenia strefy coworkingowej.

W Tarnowskim Centrum Przedsiębiorczości działać będą między innymi Krakowski Park Technologiczny czy Strefa Przedsiębiorcy DESK.

Partnerem TCP jest Krajowa Izba Gospodarcza.

Posłuchaj:
Ireneusz Kutrzuba
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN