Jest wariant D i D prim dla obejścia ul. Węgierskiej

26.02.2020

Były już warianty A, B, C teraz radni zapoznali się z wariantem D i D prim. Mowa o przebiegu drogi, która ma połączyć Nowy Sącz od ul. Węgierskiej z gminami Chełmiec i Podegrodzie. W trakcie sesji rady miasta przedstawiciel Zarządu Dróg Wojewódzkich zaprezentował nową możliwość przebiegu tej trasy.

Nowe warianty budzą zdziwienie między innymi Romana Turka, który zbierał podpisy mieszkańców pod wariantem C.

– Było kilkanaście wariantów przebiegu tej drogi, my jako mieszkańcy chcieliśmy jakiegoś kompromisu, zgodziliśmy się na 3 warianty. Z tych 3 wariantów został wybrany wariant C, który dla nas, dla mieszkańców był sprawą bardzo istotną. Zebraliśmy prawie ponad 1,5 tys. podpisów akceptujących ten wariant C. No i byliśmy cały czas przekonani, że ten wariant zostanie zrealizowany.

Nowe rozwiązania częściowo mają pokrywać się z wariantem C, a ich projekt został opracowany po sygnałach mieszkańców jakie miały wpływać do Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Przypomnijmy, że wariant C przebiegu obwodnicy ul. Węgierskiej został zaakceptowany między innymi przez gminy Podegrodzie, Chełmiec, Miasto Nowy Sącz i ponad tysiąc mieszkańców, którzy podpisali się pod tym przebiegiem trasy. Część mieszkańców wolała jednak wariant zaproponowany przez fundację Pomyśl o Przyszłości i Sądecką Izbę Gospodarczą, która w większym stopniu uzbroiłaby w drogę działki na terenie Nowego Sącza. Wojewódzki Zarząd Dróg stworzył więc koncepcje, która ma godzić obie strony.

Posłuchaj:
Roman Turek
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Przemysław Czarnek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN