Wciąż mała frekwencja na basenach w Tarnowie

05.08.2020

Mimo zmniejszenia obostrzeń związanych z limitem osób nie przybyło odwiedzających baseny kryte.

Poprawiła się nieco frekwencja na pływalni letniej pod Górą św. Marcina.

Jak informuje p.o. dyrektora Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Arkadiusz Marszałek, baseny notują spadek o co najmniej połowę w porównaniu do roku ubiegłego.

– Do Parku Wodnego przychodzi dziennie około 500 osób, przed pandemią było ponad 1000. Podobnie jest w Miejskim Domu Sportu w Mościcach, który odwiedza około 200 osób, było 500. Lipiec na pływalni letniej zakończyliśmy z wynikiem ok. 8,5 tysiąca wstępów. Ta frekwencja jest dużo niższa niż w latach ubiegłych. Część tarnowian nadal boi się korzystać z obiektów.

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy straty.

– Przed okresem pandemii wpływ był na poziomie ok. 18 tys. zł brutto dziennie, teraz mamy 6 – 7 tysięcy. Upływa okres wakacji, który jest najlepszym zawsze okresem, i jeżeli ten sezon wygląda tak, jak wygląda, a warunki pogodowe nie są jeszcze najlepsze, to trudno odrobić to, co się straciło. Na pewno już nie nadrobimy strat.

Aktualnie w Parku Wodnym liczba mogących korzystać z pływalni wynosi do 150 osób, natomiast na basenie krytym w Mościcach i basenie letnim przy al. Tarnowskich nie ma już limitów.

Posłuchaj:
Arkadiusz Marszałek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN