Wciąż można wesprzeć pogorzelców z Szymbarku

21.01.2021

Z inicjatywy Mieszkańców, Szkoły Podstawowej, Ochotniczej Straży Pożarnej i szymbarskiej parafii trwa publiczna zbiórka, dzięki której dla pogorzelców uzbierano już ponad 227 tys. złotych. Zbiórkę zorganizowaną przez gminę Gorlice wsparło już ponad tysiąc osób.

W Gorlicach uruchomiony jest także punkt pomocy materialnej, do którego cały czas dostarczane są datki dla rodziny. Są to nie tylko ubrania, czy żywność, ale też chociażby pralka.

Każdy z nas może pomóc albo przywożąc coś potrzebnego do gorlickiego punktu zbiórki przy ulicy Kołłątaja 6, lub wpłacić dowolną kwotę na specjalnie uruchomione specjalne rachunek bankowy, którego wszelkie dane znajdziecie na rdn.pl oraz na naszym Facebook’u.

Na radiowej stronie rdn.pl znajdziecie potrzebne linki i numer konta, gdzie można wspomóc rodzinę z Szymbarku, której w niedzielę spłonął doszczętnie dom. W pożarze zginęła także 14-letnia dziewczynka.

Jak wiecie z naszych wiadomości wciąż nie ma oficjalnych wyników badań dotyczących przyczyny tego tragicznego pożaru. Miejsce tragedii zostało już przebadane przez biegłego sądowego, który wypowie się w sprawie najbardziej prawdopodobnych przyczyn pożaru.

Rachunek bankowy:
Bank Spółdzielczy w Gorlicach
05 8795 0005 3001 0009 2568 0001

Właściciel rachunku: Komitet Pomocy pogorzelcom w Szymbarku

Tytuł wpłaty: darowizna

zbiórka: https://pomagam.pl/mahwfrk8?fbclid=IwAR1JEVywyVwEaahUTm84cTxmbo3HRPAOMANo_x_A3jBHf3Q4A6zlZZwQDl8

Łukasz Raczkowski, fot. Gmina Gorlice
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Robert Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Arkadiusz Aleksander
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN