Wciąż nie ma odpowiednich zgód na to aby przez Małpią Wyspę poprowadzić ścieżkę edukacyjną

26.11.2019

Jak wiecie z naszych wiadomości Małpia Wyspa to miejsce na terenie gminy Gródek nad Dunajcem, które może zostać częściowo zagospodarowane. Korzystać mieliby mieszkańcy, ale przede wszystkim turyści.

Według planu samorządu możliwe będzie tutaj oprowadzanie małych grup po ścieżce edukacyjnej, która zawierać będzie informacje o florze i faunie tego miejsca. Według początkowych zapewnień mieliśmy korzystać z atrakcji na wyspie już we wrześniu ale niedopełnione są jeszcze wszystkie formalności.

Musze powiedzieć jedno. Jest to teren, który nie jest naszym terenem. Musimy mieć zgodę Tauron Ekoenergia, który jest zarządcą tej całej wyspy – tłumaczy wójt gminy Gródek n/D Józef Tobiasz. – Jeszcze nie wystąpiliśmy o taką zgodę dlatego, że innych spraw było bardzo wiele. Wstępne rozmowy były prowadzone ale dawniej – wyjaśniał wójt w rozmowie z Marią Mółką.

Gmina ma wstępną zgodę służb wojewody na stworzenie takiej ścieżki. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska nie zgodziła się za to na budowę wieży widokowej na wierzchołkami drzew.

Posłuchaj:
Józef Tobiasz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) Wiesław Krajewski - 17.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN