Po weryfikacji, więcej osób zapłaci za śmieci

31.01.2020

Przybywa osób, które zgłaszają się, by płacić za śmieci w Gminie Tarnów. Po tym, jak do mieszkańców rozesłano pisma, by udokumentowali, gdzie rozliczają się za śmieci, już około 600 osób zgłosiło się, by płacić za odpady.

Jak mówi wójt gminy, Grzegorz Kozioł, weryfikacja przyniosła oczekiwany efekt. W Gminie Tarnów zameldowanych jest 25 tys. 800 osób, a deklaracje śmieciowe złożyło o ponad 5 tysięcy mniej.

– Przybywa nam bardzo dużo zgłoszeń, że jednak są, że przyjeżdżają ze świąt, z zagranicy są powroty. Przypuszczam, że ta liczba może dojść nawet do tysiąca, więc w skali roku to jest już prawie 300 tys. zł. Są oczywiście sporadyczne przypadki – może jeden na 100 – z telefonami agresywnymi, typu, że może bralibyście jeszcze pieniądze za kota, za psa. Jednak ogólnie ludzie to rozumieją, że to nie jest uderzenie w kogoś, tylko jest to dla dobra ogółu.

Jeśli mieszkańcy zameldowani na terenie Gminy Tarnów, którzy dotąd nie płacili za śmieci, nie udokumentują tego, że rozliczają się gdzie indziej, gmina nałoży sama opłaty zgodnie z liczbą osób zameldowanych w danym gospodarstwie.

Dodajmy, że od marca w Gminie Tarnów drożeją śmieci.

Jak już informowaliśmy, mieszkańcy będą płacić od osoby, a nie od gospodarstwa, jak do tej pory. Oplata wyniesie 20 zł.

Posłuchaj:
Grzegorz Kozioł
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN