Wesela od połowy maja? “Pary przełożyły na czerwiec”

04.05.2021

Od 15 maja będzie można organizować przyjęcia weselne i komunie. Większość par jednak przełożyła swoje przyjęcia na czerwiec i okres wakacyjny.

W związku z obostrzeniami, przyjęcia do końca maja będą musiały odbywać się na świeżym powietrzu i z limitem 25 osób.

Większość par przełożyła swoje przyjęcia na czerwiec. Dopiero wtedy ruszamy z sezonem weselnym – mówi Małgorzata Szypułka, menadżer “Doliny Pstrąga” w Machowej.

– Kilka wesel się poprzenosiło na inne terminy. Nie wszyscy są zwolennikami tego, że świeże powietrze jest odpowiednią alternatywą dla nich. Wolą jednak środek i czekają, aż w środku uda się coś większego zrobić. W czerwcu rozpoczynamy wesela, na razie najbardziej opieramy się na okresie komunijnym i majowym.

Podobnie sytuacja wygląda w tarnowskiej restauracji “Kasyno”. Tutaj również pierwsze wesela mają odbyć się w czerwcu. Rodzice zastanawiają się też, czy nie przełożyć w czasie Pierwszych Komunii Świętych swoich dzieci.

Nie wiemy, czy to ma być w namiocie, czy na ławkach przed restauracją. Nie po to ludzie rezerwują lokale, żeby później coś takiego organizować – mówi menager lokalu Maria Piechnik.

Restauratorzy i pary młode czekają na to, aż będzie możliwość organizacji wesel i komunii w pomieszczeniach. To ma nastąpić 29 maja. Wówczas limit gości zostanie zwiększony do 50 osób.

Posłuchaj:
Małgorzata Szypułka
Cała rozmowa
Bartek Ziaja, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN