Węzeł przesiadkowy przy Krakowskiej prawie gotowy

30.11.2021

Coraz bliżej termin oddania do użytku węzła przesiadkowego, na którego czekają mieszkańcy Tarnowa, a także podtarnowskich gmin.

Jak mówi dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Artur Michałek, zdecydowana większość prac została już wykonana.

– Zbliżamy się do finału tego przedsięwzięcia. W ostatnim czasie została tam wykonana ścieżka rowerowa, a także ustawiono wiaty przystankowe. Teraz do wykonania pozostały wyłącznie roboty brukarskie. Obecne prace są w robione w ramach drugiego etapu. Wcześniej już wykonano remont parkingu, a także pojawiła się wiata na rowery.

Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie węzeł zostanie oddany do użytku. Termin otwarcia jest bowiem uzależniony od warunków pogodowych.

– Na razie jeszcze nie określamy konkretnego terminu. Pozwolimy firmie spokojnie skończyć to zamierzenie budowlane. Później zostaną uruchomione prace związane z odbiorem i dopiero wówczas będziemy mogli powiedzieć o zakończeniu tego przedsięwzięcia. Wykonawcy, po wykonaniu robót budowlanych, dodatkowo pozostanie wdrożenie organizacji ruchu. Mamy teraz niesprzyjające atmosferyczne, dlatego też końcowy termin będzie uzależniony od okienka pogodowego, kiedy będzie można namalować oznakowania – dodaje Artur Michałek.

Prace przy budowie węzła przesiadkowego przy ul. Krakowskiej trwają od wiosny 2021 roku. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, które wygrało przetarg. Łączny koszt przedsięwzięcia to ponad 1 milion złotych.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN