Na wiadukt przy al. Tarnowskich trzeba będzie jeszcze poczekać

28.02.2019

Mieszkańcy z okolic Góry św. Marcina mocno się niecierpliwią i mówią, że na placu budowy nic się nie dzieje.

– Ja nie widzę jakiegoś przełomu. Rozumiem, że warunki są jakie są, ale jest to uciążliwe. – Prace przy tym obiekcie zdecydowanie się przedłużają. – Myślę, że już czas najwyższy, żeby skończyli. – Powinni się wywiązywać z ustalonych terminów. – Będziemy musieli się jeszcze męczyć.

Dorota Szalacha, rzeczniczka PKP zapewnia, że przy al. Tarnowskich na wiosnę wreszcie ruszą prace. Przypomnijmy, że remont został tam wstrzymany z powodu niespodziewanego napływu wód gruntowych.

– Wykonawca przygotował projekt izolacji przeciw wodnej i projekt ten jest uzgadniany z zarządcą drogi i gestorami sieci podziemnych. W marcu wykonawca powinien przedłożyć dokumentację projektową i na wiosnę te prace mogłyby się rozpocząć.

Rzeczniczka dodaje, że przejazd dla samochodów pod wiaduktem powinien być otwarty w połowie roku, a cały remont ma się zakończyć do grudnia.

Tymczasem na Krakowskiej, jak zapowiada wykonawca, jeszcze w tym tygodniu mają być zrobione ostatnie prace związane z docelową organizacją ruchu, m.in. malowanie pasów.

Wcześniej, jego zdaniem, nie było to możliwe z powodów pogodowych.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Dorota Szalacha
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN