Wiadukt przy Gumniskiej otwarty

24.08.2018

Kierowcy czekali ponad rok, wreszcie jest. Przejazd pod wiaduktem przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie ponownie dostępny dla ruchu.

To korzyść zarówno dla zmotoryzowanych jak i mieszkańców, którzy by dostać się do centrum miasta nie muszą już korzystać z objazdów.

– Skróciła się droga do centrum, teraz czekamy na otwarcie kolejnych wiaduktów – mówią kierowcy. – Super, że już jest bo to newralgiczna nitka i dużo ludzi tędy jeździ. Trochę to trwało, ale cieszmy się, że jest wreszcie otwarty. Wspaniale, że to już jest ukończone. Skończą się dalekie objazdy i korki. To odciąży cały ruch z Lwowskiej i Słonecznej – dodają.

– Na Gumniskiej obserwowaliśmy ogromny ruch pojazdów. Ta ulica w głównej mierze służyła jako dojazd do podtarnowskich gmin, m.in do Skrzyszowa – tłumaczy asp. sztabowy Tomasz Marek z tarnowskiej drogówki. -Po zamknięciu tego wiaduktu cały ruch przeniesiony był na ulicę Lwowską, która korkowała się niemal przez pół dnia. Myślę, że długo oczekiwane otwarcie ulicy Gumniskiej w znacznym stopniu odciąży ulicę Lwowską i poprawi płynność ruchu w mieście – dodaje Tomasz Marek.

Tymczasem na otwarcie czekają jeszcze trzy tarnowskie wiadukty. Te przy Krakowskiej i Warsztatowej zostaną oddane do odbiorów technicznych prawdopodobnie w październiku tego roku. Remont przy Alei Tarnowskich ma z kolei zakończyć się do końca roku.

Posłuchaj:
Kierowcy i przechodnie
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN