Wicepremier w Brzesku [ZDJĘCIA]

01.05.2019

Jestem tu, żeby podziękować za lata, które za nami i poprosić o głos w wyborach – mówiła wicepremier Beata Szydło, przewodząca małopolsko-świętokrzyskiej liście PiS do Parlamentu Europejskiego, podczas spotkania z mieszkańcami Brzeska.

Przekonywała, że rząd PiS postawił na niwelowanie różnic: między regionami i różnymi grupami społecznymi. Podkreślała rolę programu 500 + dla podniesieni rangi rodziny.

Pokazaliśmy, że dla rządu polskiego państwa polskiego rodzina jest centrum uwagi. Bardzo często wydaje nam się, że wybory do parlamentu europejskiego są mniej ważne, niż do parlamentu polskiego. Ich waga jest taka sama. Dlatego, że coraz więcej spraw naszych, codziennych jest rozstrzyganych w parlamencie europejskim.

Premier Szydło omówiła rozwiązania zawarte w programie ‘Nowa piątka”: dodatkowe świadczenie emerytalne, 500+ na każde dziecko, opodatkowanie PIT obniżone z 18 do 17%, zwolnienie z tego podatku osób do 26. roku życia i przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych.

Podkreślała, że dla kandydatów jej partii ważne jest, aby Unia Europejska wracała do korzeni, wywodzących się z wartości chrześcijańskich, równości i sprawiedliwości.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN