Wicestarosta dębicki: w sferze edukacyjno-oświatowej mamy się czym chwalić i to robimy

24.06.2022

– Sukcesy naszych szkół ponadpodstawowych oraz ich uczniów dobitnie pokazują, że na tym polu zrobiliśmy duże postępy i jesteśmy zadowoleni z efektu – powiedział w programie Słowo za Słowo wicestarosta dębicki Adam Pieniążek.

Gość Radia RDN Małopolska przyznawał, że wyniki za rok szkolny napawają optymizmem i mogą być motywacją i dodatkowym bodźcem dla uczniów do kolejnych wysiłków edukacyjnych, które zaowocują w przyszłości.

– Z roku na rok jest coraz lepiej, mamy bardzo zdolną młodzież, co powoduje, że mamy wiele sukcesów. Zespół Szkół, czyli słynny ‘Kwiatek’ jest najlepszą szkołą na Podkarpaciu, a szesnastą w Polsce. Do tego na wysokich miejscach są dębickie I LO i II LO, dlatego mamy się czym chwalić. Ponadto, ze wskaźnikowego punktu widzenia, zdawalność matur z roku na rok rośnie, co tylko pokazuje, że młodzież coraz bardziej się do tego egzaminu przygotowuje i szkoły przykładają do niego uwagę.

W ostatnim czasie we wszystkich szkołach powiatu dębickiego przeprowadzono konkursy na dyrektorów. Jak mówił Adam Pieniążek, na swoich stanowiskach pozostali dotychczasowi dyrektorzy.

– W każdej ze szkół było po jednej ofercie na stanowisko dyrektora. ‘Starzy’ dyrektorzy zostali ‘nowymi’ ponieważ komisja konkursowa oceniła, że koncepcje dalszego rozwoju danych jednostek oświatowych są na tyle atrakcyjne, że warto im ponownie zaufać i powierzyć dalsze kierowanie tymi szkołami przez następne pięć lat.

Jeszcze tylko do piątku (24.06) w powiecie dębickim trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Przygotowanych jest łącznie 1 314 miejsc w 44 oddziałach. Jak mówi wicestarosta dębicki, wszystkie szkoły cieszą się ogromnym zainteresowaniem i w niektórych na jedno miejsce w szkole przypada po 2-3 osoby chętne.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN