Wicewojewoda Józef Leśniak: Gminy dostają odszkodowania, ale z opóźnieniem [WIDEO]

15.07.2021

Do gmin Chełmiec i Korzenna spływają pieniądze dla osób poszkodowanych przez czerwcową trąbę powietrzną i nawałnice, ale z opóźnieniem.

Dotarłyby szybciej, ale długo czekaliśmy na poprawne wnioski o wsparcie na remonty lub odbudowę domów – mówił w porannym programie radia RDN Nowy Sącz Józef Leśniak, I wicewojewoda małopolski.

– Wnioski wpłynęły do urzędu wojewódzkiego w poniedziałek. Wniosek z gminy Korzenna był niekompletny. Brakowało danych o powierzchni zniszczonych domów, o uzyskanej pomocy z innych źródeł czy informacji o ubezpieczeniu budynku – podkreślił.

Jeśli chodzi o gminę Chełmiec, w środę został uwzględniony wniosek o wsparcie dla 10 gospodarstw na kwotę ponad 300 tysięcy złotych. Również wczoraj wpłynął kolejny, poprawiony wniosek dotyczący 7 rodzin na kwotę 170 tysięcy złotych, która ma dziś zostać przelana.

Dodajmy, że gmina Korzenna ma już przyznane 147 tysięcy na odbudowę i naprawę domów. Wojewoda Leśniak podkreślił na naszej antenie, że poszkodowane gminy nie przysłały jeszcze wszystkich wniosków dotyczących zniszczeń po czerwcowych nawałnicach i burzach.

Wsparcie dla gmin poszkodowanych w czerwcowych nawałnicach (pomoc doraźna i pieniądze na odbudowę oraz naprawę domów, stan na 15.07):
– gmina Chełmiec – 721 tysięcy złotych
– gmina Korzenna – 201 tysięcy złotych
– gmina Gródek nad Dunajcem – 24 tysiące złotych

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN