Wicewojewoda małopolski apeluje: Szczepmy się, bo czwarta fala na pewno będzie

02.07.2021

Wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz apeluje o to, żeby mieszkańcy południowej małopolski chętniej przyjmowali szczepionkę przeciw Covid-19. Region tarnowski, a także dąbrowski i brzeski są na szarym końcu w województwie, jeśli chodzi o procent zaszczepionych mieszkańców.

Chrońmy siebie, myślmy też o najbliższych – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

– Są wakacje, przyjeżdżają ludzie z różnych stron, nie tylko z Polski, ale też i z zagranicy. Czwarta fala na pewno będzie, przygotujmy się do tego, żeby się uodpornić i uodpornić naszych bliskich. Jest to też pewna odpowiedzialność za nich, żeby mieć spokojne sumienie, że zrobiliśmy wszystko co można – dodaje.

W powiecie tarnowskim najwięcej osób w pełni zaszczepionych jest w gminie Tarnów, gdzie szczepionkę przyjęło 27,4% mieszkańców. Na drugim miejscu jest Skrzyszów z wynikiem 25,3%. Najmniej osób zaszczepiło się w Pleśnej – 21,9%.

Jeszcze gorzej sytuacja przedstawia się w powiecie dąbrowskim. Najwięcej osób w pełni zaszczepionych jest w gminie Mędrzychów – 24,9%, a najmniej w Radgoszczy – 16,6%.

Niski poziom wyszczepienia jest także w powiecie brzeskim, gdzie średni poziom osób w pełni zaszczepionych wynosi nieco ponad 20%.

Nieco lepiej sytuacja wygląda w regionie nowosądeckim i limanowskim. Tam w niektórych gminach zaszczepionych jest ponad 30% mieszkańców.

Pełne wyniki można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin#/ranking

Posłuchaj:
Ryszard Pagacz
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN