Więcej nocnych kursów autobusów MPK

20.02.2019

Linia nr 3 sądeckiego MPK ma mieć dodatkowe nocne kursy – w piątki i soboty po północy. Taką odpowiedź na złożoną interpelację otrzymał sądecki radny, Maciej Rogóż.

Nocne autobusy miałyby pomóc m.in osobom, które mają problem z dojazdami do centrum miasta i powrotami z różnych imprez czy spotkań. Jak zauważają młodzi mieszkańcy, teraz liczba kursów jest za mała. – Ciężko się wrócić do domu w nocy i trzeba długo czekać na autobus – mówi jeden z naszych rozmówców.

Jak idziemy na imprezę, to musimy szukać innych środków transportu, bo ostanie autobusy są koło 23.00 – dodaje inny sądeczanin.

Innego zdania jest jeden z sądeckich taksówkarzy. Jak zauważa, nocne życie w Nowym Sączu praktycznie nie istnieje i nocne autobusy MPK nie cieszyłyby się popularnością. – Nocne życie w Nowym Sączu się skończyło, kto tu przyjedzie do centrum, jak w ogóle nie ma co zjeść. Dziwne, że nie ma zdolnych ludzi, którzy otworzyliby jakaś fajną restaurację.

Jak dodaje taksówkarz, mieszkańcy coraz częściej wybierają się na wieczorne kolacje i wypady do innych miejscowości w regionie.

W odpowiedzi na interpelację radnego dowiadujemy się też, że miasto planuje przygotować nowy rozkład nocnych linii MPK.

Posłuchaj:
Sądeczanie
Taksówkarz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN