Więcej pieniędzy na budowę nowej Sądeczanki

17.06.2020

Im bliżej wyborów tym więcej deklaracji inwestycyjnych. Rząd ma przeznaczyć dodatkowo 21 mld złotych na Program Budowy Dróg Krajowych. Ma to pozwolić na zwiększenie finansowania nowej Sądeczanki.

Budowa szybkiego dwujezdniowego połączenia Brzeska z Nowym Sączem dotychczas miała kosztować blisko 1,5 miliarda. Teraz wydatki te mają zostać zwiększone ponaddwukrotnie.

Decyzja to wynik pobudzenia gospodarki zagrożonej kryzysem w związku z koronawirusem.

Tymczasem przygotowanie do inwestycji jest wciąż w fazie uzgodnień przebiegu, a Generalna Dyrekcja Dróg niezmiennie opracowuje studium korytarzowe z wieloma wariantami. Kolejnym elementem ma być uzyskanie decyzji środowiskowej – mówi rzeczniczka GDDKiA w Krakowie Iwona Mikrut.

– Przygotowujemy dokumentację w tym roku zamierzamy złożyć wniosek o wydanie decyzji środowiskowej, dwóch lub trzech. To jeszcze nie jest rozstrzygnięte.

Obecnie najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada uzyskanie decyzji środowiskowej i ogłoszenie przetargu na budowę w 2022, a zakończenie realizacji inwestycji w 2027 r.

Do 2023 roku ma powstać pierwszy odcinek nowej drogi, który ma być jednocześnie drugim etapem brzeskiego łącznika autostradowego o długości 3 km.

Posłuchaj:
Iwona Mikrut
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN