Więcej pieniędzy w Budżecie Obywatelskim Bochni

15.03.2021

Więcej o 40 tysięcy złotych niż rok wcześniej przeznaczyły władze Bochni na realizację projektów, zgłaszanych przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta. W sumie zarezerwowano 834 tysiące.

Jak podzielono te kwotę, kiedy będą przyjmowane wnioski i co można zrobić już teraz.

Lwia część budżetu, bo 700 tys. zł posłuży realizacji projektów osiedlowych. Na potrzeby mieszkańców każdego z 14 osiedli wydanych zostanie 50 tysięcy złotych, pozostała część posłuży realizacji inicjatyw ogólnomiejskich.

Choć do przyjmowania wniosków pozostało jeszcze trochę czasu już teraz warto się zastanowić, czego w mieście brakuje, bo być może właśnie przy pomocy naszego pomysłu uda się uzupełnić te braki – mówi burmistrz Stefan Kolawiński.

– Bardzo dobre inicjatywy, które są kreowane przez najbardziej aktywnych mieszkańców osiedli powodują to, że w takim miejscu lepiej się żyje, wygodniej się żyje, że ma się dostęp do tych rzeczy które są najbardziej potrzebne.

Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec Bochni pod warunkiem, że będzie on zgodny z regulaminem inicjatywy. Zadania osiedlowe muszę uzyskać poparcie 2, a ogólnomiejskie 25 mieszkańców.

Samo przyjmowanie pomysłów rozpocznie się 10 maja i potrwa ponad miesiąc. Wtedy też, podczas konsultacji, urzędnicy magistratu odpowiedzą na pytania dotyczące planowanych projektów.

W ubiegłym roku w głosowaniu na inicjatywy budżetu obywatelskiego Bochni wzięło udział blisko 1060 osób.

Na poszczególnych osiedlach wybrano od jednego do czterech zadań, przewidzianych do realizacji w roku bieżącym.

Posłuchaj:
Stefan Kolawiński
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy - odc. 2
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) -Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN