Więcej studentów na tarnowskiej PWSZ

10.09.2020

W tym roku akademickim studia na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie rozpocznie 1159 osób. To o kilka procent więcej niż w roku ubiegłym.

Jeśli chodzi o porównanie rok do roku to musimy być zadowoleni, ponieważ zarówno tych dopuszczonych do postępowania, jak i tych zakwalifikowanych do przyjęcia, jak w końcu tych zapisanych mamy więcej niż przed rokiem. To wzrosty kilkuprocentowe – mówi Piotr Kopa, rzecznik prasowy tarnowskiej PWSZ.

Przyszli studenci od lat najchętniej decydują się na pielęgniarstwo, administrację i ekonomię. Na dalszych miejscach znajdują się filologia angielska i informatyka.

– Myślę, że warto podkreślić także bardzo dobry wynik i bardzo dobrą rekrutację na Wydziale Sztuki, na który w tym roku próbowało dostać się, po raz pierwszy w historii tego wydziału, ponad sto osób. Ostatecznie, na grafikę przyjęliśmy 41 osób, a na wzornictwo 25.

Jak dodaje rzecznik, dodatkowy nabór na kierunki, na których pozostają wolne miejsca, organizowany będzie w dniach 21 września – 2 października. Jego zasady są takie same, jak podczas rekrutacji podstawowej.

Rok akademicki 2020/21 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa rozpocznie w czwartek, 1 października. Studenci I roku, ze względu na wydłużony proces rekrutacji na studia, rozpoczną semestr zimowy dwa tygodnie później – 15 października.

Posłuchaj:
Piotr Kopa
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN