Większa dostępność komunikacyjna Bochni i ominięcie korków w Brzesku

08.07.2020

Taki jest cel budowy połączenia ulicy Brzeźnickiej z obwodnicą solnego miasta. Podpisano właśnie list intencyjny w sprawie realizacji inwestycji.

Połączenie w rejonie Os. Panorama pozwoli na zjazd do miasta osobom przemieszczającym się po drodze krajowej nr 94. Ale na obwodnicę prócz mieszkańców tej części Bochni będą mogli wjechać poruszający się od „sądeczanki”, którzy zjechali z niej w Porębie Spytkowskiej, omijając Brzesko.

Inwestycja ma być realizowana wspólnie przez samorządy miasta i powiatu, dlatego pod listem intencyjnym podpisali się starosta i burmistrz.

Wspólnie zamierzamy przygotować projekt, sfinansować go i zrealizować – zapowiada szef samorządu powiatowego Adam Korta.

– My zabezpieczyliśmy środki. A Pan Burmistrz z racji tego, że chce uczestniczyć w tym zadaniu będzie chciał przedstawić Radzie Miasta, żeby partycypowała w kosztach wykonania tej dokumentacji projektowej.

Inwestycja jest ważna także dlatego, że powinna wpłynąć na zmniejszenie korków w centrum miasta – dodaje burmistrz Stefan Kolawiński.

Nowa droga o długości około kilometra ma powstać do końca 2023 roku. Będzie kosztowała około 3, 4 milionów złotych

Posłuchaj:
Adam Korta
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN