Większość nauczycieli chce skorzystać ze szczepień

12.02.2021

Z Tarnowa zgłosiło się około 80 proc. nauczycieli na szczepienia przeciw COVID-19.

– Ci nauczyciele, którzy przeszli covid i mają wysoki poziom przeciwciał zastanawiają się, natomiast ci, którzy nie chorowali lub chorowali bardzo ciężko i boją się następnego zarażenia i będą się szczepić i to zainteresowanie jest dość spore – mówi Iwona Oleksy, wiceprezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tarnowie.

Mimo obaw i różnych informacji na temat szczepionki firmy AstraZeneca, nauczyciele jednak mówią, że lepsza taka niż żadna – dodaje Iwona Oleksy.

– Po drugie, nie ma pewności, kiedy by była inna i czy w ogóle, jeżeli ktoś teraz się nie zaszczepi, czy dostanie taką propozycję żeby się szczepić tą inną szczepionką, jeżeli nie ma ukończonych 60 lat, a jeżeli tak, to w jakim terminie. Dzieci w szkole klas 1-3 jest sporo, także mówimy tutaj o nauczycielach zawodów w szkołach średnich, bo te osoby również są uprawnione do szczepień.

Do ZNP w Tarnowie docierają także głosy części tarnowskich nauczycieli, którzy jeszcze nie wiedzą gdzie mają się szczepić i o jakiej porze.

Nauczyciele liczą, że te informacje dotrą do nich jeszcze dziś.

Dziś, 12 lutego rozpoczynają się szczepienia zarejestrowanych nauczycieli klas 1-3, przedszkoli i opiekunów w żłobkach.

W Polsce na szczepienia na COVID-19 zarejestrowało się 268 tysięcy nauczycieli.

Jak zapowiedziało wczoraj Ministerstwo Edukacji Narodowej od poniedziałku do szczepień będzie mogła rejestrować się pozostała część nauczycieli, a także nauczyciele akademiccy.

Posłuchaj:
Iwona Oleksy
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN