Wielka moc na Wielkanoc

29.03.2021

Można sprawić radość podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzepienniku Biskupim, którzy zmagają się również z samotnością.

Okazją jest świąteczna akcja “Wielka moc na Wielkanoc”. Wystarczy wysłać kartki świąteczne lub dary rzeczowe – mówi Monika Nawrot, kierownik placówki.

– Razem z Fabryką Inicjatyw Społecznych organizujemy akcję dla naszych uczestników, którzy każdego dnia przychodzą na zajęcia. Akcja polega na wspólnym wybraniu osób, które przyślą kartki dla naszych uczestników, którzy na co dzień są osobami samotnymi i do których te kartki nie docierają.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Rzepienniku Biskupim to placówka wsparcia dziennego przeznaczona dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami – informuje Monika Nawrot.

– Mamy ok. 30 osób niepełnosprawnych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, również poruszających się na wózkach inwalidzkich. Są to osoby z terenu naszej gminy, które każdego dnia przyjeżdżają na szeroko rozumianą rehabilitację zarówno społeczną jak i ruchową.

Odzew jest bardzo duży zarówno ze strony osób prywatnych, jak i instytucji czy stowarzyszeń. Kartki na zasadzie wymiany przysyłają również domy seniora.

Ponadto oprócz kartek do Rzepiennika Biskupiego docierają również świąteczne paczki z artykułami spożywczymi czy chemicznymi.

Akcja potrwa do świąt wielkanocnych.

Posłuchaj:
Monika Nawrot
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN