Wiemy już kto dostał się do Sejmiku Województwa Małopolskiego

23.10.2018

Region sądecki, limanowski i gorlicki będzie miał 6 przedstawicieli w Sejmiku Województwa Małopolskiego. Wciąż są to wyniki nieoficjalne, ale bardzo prawdopodobne. Jaki będzie rozkład sił?

4 przedstawicieli ma Prawo i Sprawiedliwość. Dwa mandaty zdobyli radni pochodzący z Nowego Sącza – Patryk Wicher i Marta Mordarska. Region gorlicki reprezentować będzie Jadwiga Wójtowicz, a limanowski Grzegorz Biedroń.

–  Między innymi te 4 mandaty powodują, że mamy większość w Sejmiku Województwa Małopolskiego. Nie ma jeszcze oficjalnych wyników, ale mamy co najmniej 22, a może nawet 25 mandatów na 39 w sejmiku. Wyborcy powierzyli nam odpowiedzialność za Małopolskę – podkreślił Biedroń.

Są też radni z innych ugrupowań. Do sejmiku dostał się Piotr Lachowicz z Koalicji Obywatelskiej, który w dobiegającej końca kadencji jest radnym miasta Nowego Sącza. Ponownie zaufanie wyborców zdobyła też Urszula Nowogórska z PSL, która zasiadała już w sejmiku przez ostatnie 4 lata.

Te 6 osób rozpoczyna pracę reprezentując nasz okręg przez najbliższe pięć lat – zaznaczył Grzegorz Biedroń, który również w tej kadencji był radnym wojewódzkim.

rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Leszek Skowron
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN