Wierzchosławice. Akcja ‘Wszystkiego bezpiecznego’ miała nauczyć dzieci bezpiecznych zachowań

14.10.2021

Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, na co uważać podczas zabawy – m.in. tego uczyli się uczniowie szkoły podstawowej w Wierzchosławicach w ramach akcji ‘Wszystkiego bezpiecznego’.

Uczniowie brali udział w zabawach integracyjnych oraz przygotowali prace plastyczne na konkurs.

– Bardzo mi się podobało. Musieliśmy przygotować prace na konkurs o bezpieczeństwie. – Musieliśmy namalować prace jak iść do szkoły. Trzeba iść przez pasy rozglądać się w prawo i w lewo. – Ja przygotowałam swoją pracę z plasteliny. Znajdowały się na niej pasy, tak jak przed naszą szkołą w Wierzchosławicach, znaki i różne inne rzeczy.

– Poprzez gry i zabawy chcemy nauczyć najmłodszych, aby dbali o siebie – mówi dyrektor szkoły podstawowej Magdalena Szybilska.

– Po ubiegłorocznym lockdownie, po przebywaniu dzieci w domu, w izolacji myślę, że dzieci straciły też czujność. Skrzętnie skorzystaliśmy z tej propozycji i przygotowaliśmy ten dzisiejszy dzień, który jest pokłosiem tygodnia bezpieczeństwa. Nic dzieciom nie przychodzi od razu, to trzeba wypracować. Mieliśmy prace konkursowe, pogadanki, zabawy – takie działania zapadają dzieciom w pamięć bardziej niż tylko puste słowa.

– To nasz obowiązek, by uczyć najmłodszych odpowiedzialności – powiedział wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

– Wszystkie te służby, które mają wpływ na bezpieczeństwo wzięły udział w akcji. Dzieci wykonywały mnóstwo prac, przygotowywały się, zdawały testy. Ta wiedza o bezpieczeństwie znacząco wzrosła. Takie akcje są potrzebne aby uświadamiać naszym najmłodszym jak ważne jest dbanie o siebie.

Akcja ‘Wszystkiego bezpiecznego’ została zorganizowana przez Państwową Inspekcję Pracy. Udział w niej wzięli strażacy PSP, OSP oraz policja.

Posłuchaj:
Uczniowie
Magdalena Szybilska
Andrzej Mróz
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Banek
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN