Wiesław Krajewski: – Kurz wyborczy opada, czas wziąć się do pracy [WIDEO]

15.07.2020

Wybór Andrzeja Dudy gwarantuje stabilność polityczną – mówi poseł PiS Wiesław Krajewski.

W programie Słowo za Słowo powiedział, że kluczem do zwycięstwa Andrzeja Dudy była wiarygodność i pięcioletnia praca na rzecz państwa polskiego i Polaków.

Poseł zwrócił się do opozycji o uszanowanie wyników wyborów i zaapelował żeby wziąć się do pracy na rzecz Ojczyzny.

– Kurz wyborczy opada i musimy wrócić do normalnego trybu życia. Pan prezydent jako mąż stanu w piękny sposób, w wieczór wyborczy się zachował. Powiedział, że kampania wyborcza się zakończyła, aktu wyborczego żeśmy dokonali, i uszanujmy to co wypracowaliśmy w ramach demokracji. Prezydentem Polski na drugą kadencję został wybrany pan Andrzej Duda i wróćmy do zajęć, do pracy na rzecz swoich małych ojczyzn, ale również na rzecz naszego wspólnego dobra jakim jest Rzeczypospolita Polska. Wybór prezydenta Andrzeja Dudy gwarantuje przede wszystkim stabilność polityczną. Nie wyobrażam sobie spokojnego trybu pracy parlamentarnej gdyby urząd prezydenta sprawował Rafał Trzaskowski.

Poseł Wiesław Krajewski odniósł się także do zapowiedzi składania protestów wyborczych przez opozycję. Mówi, że zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach było wyraźne i nie da się go unieważnić. A próby podważenia wyniku nazywa spektaklem politycznym.

– Komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego zapowiadał, że jeśli będzie niepomyślny werdykt wyborczy, to będą chcieli mieć tzw. trzecią turę wyborów i pewnie chcą zafundować jeszcze na samą końcówkę przed zaprzysiężeniem prezydenta tego typu spektakl polityczny i awanturę polityczną. Mam nadzieję, że Sąd Najwyższy odrzuci tego typu protesty.

Andrzej Duda ma przedstawić merytoryczny i polityczny program II kadencji w czasie inauguracyjnego wystąpienia na początku sierpnia.

Zaprzysiężenie odbędzie się 6 sierpnia.

 

Posłuchaj:
Wiesław Krajewski
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN