Wiosną może ruszyć Ośrodek Zdrowia w Brzeznej [WIDEO]

22.01.2019

Pod koniec lutego dowiemy się, kto poprowadzi Ośrodek Zdrowia w Brzeznej. Do tego czasu władze gminy Podegrodzie mają rozstrzygnąć przetarg. Później nowy zarządca będzie musiał zdobyć pozwolenie na użytkowanie obiektu.

Jak przekonywał w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Stanisław Banach wójt gminy Podegrodzie, cały czas trwają negocjacje w sprawie apteki, która ma mieścić się w budynku. – Niestety nie możemy otworzyć apteki w pobliżu tej, która już funkcjonuje. Niestety obie placówki dzieliłaby odległość 500 metrów, która jest za mała. Jednak rozmawiamy z właścicielami funkcjonującej już apteki i bardzo byśmy chcieli, żeby skorzystali z nowego budynku Ośrodka Zdrowia.

– Jeśli chodzi o prace przy samym budynku, to czekamy na wzrost temperatur, żeby położyć asfalt, natomiast reszta prac została wykonana – wyjaśniał wójt.

To już drugie podejście do przetargu na zarządzanie Ośrodkiem Zdrowia w Brzeznej. Firma, która wygrała za pierwszym razem, nie podpisała umowy z gminą.

Nasz gość podkreślał, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy będą mogli korzystać z ośrodka od połowy kwietnia. W budynku ma się znaleźć miejsce przeznaczone do rehabilitacji osób niepełnosprawnych i gabinety lekarskie. Budowa ośrodka zdrowia kosztowała około 4 milionów złotych.

 

Posłuchaj:
Stanisław Banach
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN