Wirtualne Dni Otwarte na Uniwersytecie Papieskim

23.04.2021

Będzie można poznać kierunki, wydziały i specjalności, które ma w swojej ofercie uczelnia.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza w swoje podwawelskie progi już w sobotę, 24 kwietnia. Z powodu obostrzeń sanitarnych wizyta będzie możliwa tylko online.

Uczelnia oferuje edukację na pięciu wydziałach z różnych dyscyplin naukowych. Ponad połowa studentów wybiera Wydział Nauk Społecznych.

Kierownik kierunku socjologicznego Stanisław Sorys mówi, że cały czas trwają prace nad uruchomieniem nowych, przyszłościowych kierunków, to m.in. socjologia ogólna, socjologia bezpieczeństwa wewnętrznego czy praca socjalna.

– Zmiany społeczne generują nowe wyzwania. Istnieje potrzeba przygotowania nowych kadr do pracy w tym obszarze, jak chociażby pracownik socjalny, ale również eksperci w obszarze zmian funkcjonowania życia społecznego, które przekładają się również na nasze bezpieczeństwo, na bezpieczeństwo wewnętrzne. Mówię tutaj o migracjach, o emigracjach, o zmianach kulturowo-społecznych.

W ramach wydarzenia odbędą się spotkania z przedstawicielami kierunków, prezentacje oraz warsztaty.

Wirtualne Dni Otwarte rozpoczną się o godz. 8:50 przemówieniem Prorektor ds. studenckich i dydaktyki. Następnie głos zabiorą przedstawiciele poszczególnych kierunków.

Posłuchaj:
Stanisław Sorys
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN