Witold Kozłowski: – Straciliśmy powakacyjną czujność

28.09.2020

Małopolska bije rekordy liczby nowych zakażeń w kraju. Łącznie w weekend przybyło 412 chorych na Covid-19. Tylko w piątek potwierdzono 241 przypadków zakażenia koronawirusem.

Rosnący wskaźnik zachorowań nie dotyczy tylko Polski – mówił w Pulsie Regionu marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. – To dotyczy w zasadzie wszystkich krajów europejskich. W ślad za tym niestety te wskaźniki zachorowań we wszystkich krajach są zwyżkowe. Oczywiście w naszym przypadku w porównaniu do innych krajów sytuacja jest w miarę dobra, bo wskaźniki zachorowań są na nieporównywalnie niższym pułapie.

Jak dodaje marszałek Kozłowski w całej Polsce chorzy na Covid-19 „korzystają” z 80 respiratorów. – W samej Małopolsce zakupiliśmy ich 120 – dodaje marszałek. – Mam nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji żeby nie było miejsca albo żeby brakło respiratorów. W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, pakietu medycznego zakupiliśmy 122 respiratory, 80 jest już po dostawach do różnych szpitali, które te zamówienia składały.

Od soboty obowiązują dodatkowe obostrzenia na terenie 5 powiatów z Małopolski. W żółtej trefie znalazł się m.in. powiat limanowski.

Posłuchaj:
Witold Kozłowski
Cała rozmowa
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN