Władysław Kosiniak – Kamysz “naturalnym” kandydatem ludowców na prezydenta

03.11.2019

Taką uchwałę przyjęła obradująca w Wierzchosławicach Rada Naczelna PSL. W tej podtarnowskiej miejscowości odbyły się tradycyjne Zaduszki Witosowe. Ludowcy ogłosili, że Władysław Kosiniak – Kamysz jest ich “naturalnym” kandydatem w wyborach prezydenckich w 2020 roku. PSL daje także szansę innym ugrupowaniom opozycji i proponuje prawybory.

Przemawiając przy grobie Wincentego Witosa i Stanisława Mierzwy Władysław Kosiniak – Kamysz nawiązał do ostatnich wyborów parlamentarnych.

– Wielu mówiło, że to będzie czas, kiedy przyjdzie zgasić płomień ruchu ludowego, ale milion 600 tysięcy naszych rodaków 13 października dało ogromną szansę, tchnęło nowe życie w 125 – letnie korzenie. Budujemy ruch społeczny, ruch ludowy, przez to powszechny i obywatelski. Jesteśmy zobowiązani kontynuować budowę wielkiej Koalicji Polskiej dla Polski i dla Polaków – podkreślił Kosiniak – Kamysz.

Przychodzimy tu co roku z umiłowania do Ojczyzny, do wiary, tradycji, kultury, do tego co nas kształtuje. Przychodzimy, żeby zaczerpnąć ze źródła – mówił dalej do uczestników Zaduszek Witosowych prezes PSL.

– Musimy jeszcze raz przyrzec, że zrobimy wszystko, żeby zachować niepodległość, wolność, uszanować ludzi ciężkiej pracy, zrobić wszystko żeby nieść kaganek oświaty, zwiększać prawa obywatelskie i odpowiedzialność obywateli za Polskę. Przywrócić tak naprawdę Polskę obywatelom, nadać jej pełen wymiar państwa demokratycznego, samorządowego, a przez to sprawiedliwego – powiedział szef ludowców.

Zaduszki Witosowe w 74. rocznicę śmierci tego działacza chłopskiego rozpoczęła Msza św. w intencji przywódców ruchu ludowego, która była sprawowana w miejscowym kościele parafialnym.

Posłuchaj:
Władysław Kosiniak - Kamysz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN