Właściciel obrączki poszukiwany. Ktoś zgubił ją w Tyliczu

28.02.2019

Pani Maria z Tylicza szuka właściciela obrączki, którą znalazła w 2014 roku. Jest stałą słuchaczką radia RDN Nowy Sącz, więc postanowiła za naszym pośrednictwem nagłośnić sprawę. Na obrączce jest wygrawerowane imię Małgosia i rok 2013.

Materiał o obrączce odnalezionej w Muszynie, usłyszany w RDN Nowy Sącz, przypomniał pani Marii, że w 2014 roku temu też znalazła obrączkę w Tyliczu, w okolicy stacji narciarskiej Tylicz Ski. – Było to wiosną. Miałam w pobliżu tych wyciągów narciarskich pasiekę i tam znalazłam obrączkę.

Na obrączce wygrawerowane jest imię Małgosia, a rok ślubu to 2013 rok. Mamy nadzieję, że dzięki podaniu tej informacji w naszym radiu i na stronie internetowej www.rdn.pl, znajdzie się właściciel. – Mam nadzieję, że młodzi będą się jeszcze cieszyć z jej odzyskania – mówi nasza słuchaczka z Tylicza.

Przypomnijmy, że jak informowaliśmy końcem stycznia, podobna sytuacja miała miejsce w Muszynie, gdzie obrączkę znalazła Iwona Wachna, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego w Muszynie. Po nagłośnieniu sprawy na Facebooku, udało się znaleźć właściciela. Był to mąż Iwony Siedlińskiej z Jaworzna. Rodzina ta często odwiedza Muszynę, z której pochodzi mama pani Iwony. – To było zimą, 20 lat temu. Poszliśmy z dziećmi na spacer. Mąż zdjął rękawiczki i gdy rzucał śnieżką, obrączka zleciała z palca – wyjaśniała Iwona Siedlińska.

Historia zatoczyła koło 20 lat później.

Wracając do tematu obrączki znalezionej w Tyliczu – jeśli nasz materiał usłyszy lub zobaczy osoba, która zgubiła ją w tej miejscowości, prosimy o kontakt z radiem RDN Nowy Sącz.

Obrączka zgubiona 20 lat temu w Muszynie, wróciła do właściciela z Jaworzna!

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN