Wniosek o dofinansowanie z programu “Czyste Powietrze” złożysz przez internet

16.06.2020

Od 10 czerwca można składać elektronicznie wniosek w programie “Czyste Powietrze”. Wszystko odbywa się za pomocą rządowej strony gov.pl.

Już w pierwszym tygodniu ponad dwadzieścia osób skorzystało z takiej możliwości.

Procedura jest bardzo prosta – mówi dyrektor z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Robert Bażela.

– Pojawiła się nowa możliwość złożenia wniosku z programu “Czyste Powietrze” wyłącznie elektronicznie, czyli w serwisie gov.pl. Z tej opcji mogą skorzystać osoby, które mają profil zaufany ePUAP lub kwalifikowany podpis elektroniczny. Osoba, która chce złożyć taki wniosek wchodzi na stronę gov.pl, klika przyciskiem “złóż wniosek”, loguje się na swoim koncie, wypełnia wniosek, dołącza wymagane załączniki, podpisuje elektronicznie wniosek, czyli podpisem zaufanym lub kwalifikowanym i wysyła wraz z załącznikami.

Program “Czyste Powietrze” jest przeznaczony dla osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami domu lub mieszkania.

Dofinansowanie może obejmować między innymi wymiany źródeł ciepła, instalacji centralnego ogrzewania czy mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Posłuchaj:
Robert Bażela
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN