Wojewoda małopolski wizytował gminę Ochotnica Dolna [ZDJĘCIA]

26.05.2021

Za dwa lata mieszkańcy Tylmanowej przejadą nowym mostem na Dunajcu. Teraz na osiedle Brzegi prowadzi jedynie wąska przeprawa, którą mogą przejechać samochody do 2,5 ton. Gminę Ochotnica Dolna odwiedził w środę (26.05) wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wraz z budową nowego mostu planowany jest też remont drogi prowadzącej do mostu od strony osiedla Brzegi.

Jechaliśmy wąską drogą, która nie spełnia oczekiwań i standardów. Lada moment ma być ogłoszony przetarg na budowę drogi i mostu, który ma mieć ponad 9 metrów szerokości – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Przebudowa mostu i drogi w Tylmanowej to koszt niemal 14 milionów złotych. – Sami nie dalibyśmy rady tego sfinansować – mówi Tadeusz Królczyk, wójt gminy Ochotnica Dolna. – Ponad 8 milionów pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz 3 miliony z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ponadto liczymy na pomoc marszałka województwa małopolskiego i mamy zapewnienie o takiej pomocy – dodaje.

Most na Dunajcu ma służyć mieszkańcom, ale też rowerzystom korzystającym ze ścieżek Velo Dunajec. Gmina chce na początku czerwca ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy. W ramach inwestycji ma być przebudowany także 800-metrowy odcinek drogi na osiedlu Brzegi w Tylmanowej.

Jak podkreśla radny gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Hebda, powstanie mostu ma ogromne znaczenie dla mieszkańców. – Istniejący most powstał w 1967 roku. Nowy most będzie służyć mieszkańcom, może nawet przez sto lat.

Dodajmy, że wojewoda małopolski Łukasz Kmita został też zaproszony na osiedle Gorcowe, gdzie została odbudowana droga gminna zniszczona doszczętnie po powodzi w 2018 roku. W tej części Ochotnicy Dolnej został też uregulowany potok.

Posłuchaj:
Łukasz Kmita
Tadeusz Królczyk
Tadeusz Hebda
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN