Wojewoda wręczył w Dąbrowie Tarnowskiej medale strażakom z Małopolski [ZDJĘCIA]

26.05.2021

Przy nowym budynku Komendy Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej wojewoda małopolski Łukasz Kmita uhonorował strażaków z regionu Małopolski za ich długoletnią służbę.

Nastąpiło też przekazanie sztandaru nowemu Komendantowi Powiatowemu st. kpt. Markowi Batorowi.

Odznaczeni zostali strażacy z Tarnowa, Nowego Sącza, ale też i powiatów brzeskiego, bocheńskiego, gorlickiego, limanowskiego i proszowickiego. Łącznie uhonorowano 45 strażaków.

Ci ludzie w czasie pandemii pokazali, że są niezbędni dla naszego bezpieczeństwa – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Patrząc na ten piękny budynek, patrząc na piękny sprzęt to nic nie jest warte, jeżeli nie będzie człowieka, który będzie z tego korzystał i będzie potrafił obsługiwać i nieść pomoc. Za nami ciężki okres pandemii koronawirusa, gdzie Państwowa Straż Pożarna, ale też i ochotnicy pokazali siłę, pokazali że są formacją, która nawet w najtrudniejszych warunkach gotowa jest nieść pomoc i ratunek.

Podczas uroczystości nastąpiło też przekazanie sztandaru nowemu komendantowi powiatowemu st.kpt. Markowi Batorowi, który swoją funkcję zaczął pełnić 23 kwietnia. Zastąpił on na tym stanowisku st. bryg. Krzysztofa Kolarczyka.

Poseł Wiesław Krajewski podkreślał, że już niebawem nastąpi otwarcie nowego budynku komendy powiatowej, na co strażacy czekali od kilkudziesięciu lat.

– Wszyscy czekamy na uroczyste oddanie i otwarcie tej pięknej komendy powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej oczekiwane od wielu, wielu lat, starania wielu komendantów powiatowej straży pożarnej. Z okazji dnia strażaka, chciałem wam podziękować za odwagę, trud i oddanie drugiemu człowiekowi.

Oficjalne otwarcie nowej komendy nastąpi najprawdopodobniej w miesiącach wakacyjnych.

Posłuchaj:
Łukasz Kmita
Wiesław Krajewski
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN