Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Gwoźdźcu [ZDJĘCIA]

01.09.2020

Spotkanie polityków, samorządowców i grona pedagogicznego było również okazją do oficjalnego oddania do użytku nowo wybudowanej hali sportowej przy tamtejszej szkole.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

W trakcie homilii hierarcha podkreślał rolę świadectwa życia rodziców, nauczycieli i Kościoła w wychowaniu dzieci i młodzieży.

Bardzo ważne jest towarzyszenie nauczycieli, wychowawców, rodziców, różnych osób. Bardzo ważny jest wzorzec do naśladowania, z którym można się utożsamić. Nie można też wychować dziecka, czy młodego człowieka bez umożliwienia mu doświadczenia życia opartego na wartościach, które są przekazywane. Bardzo ważna jest dzisiaj ta triada – dom, szkoła i Kościół.

Podczas uroczystego otwarcia hali sportowej przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola byli obecni, między innymi poseł Wiesław Krajewski, senator Kazimierz Wiatr, członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech oraz Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak.

Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, które przekazało prawie 1 mln 600 tys. zł., 2 miliony dołożyła gmina.

Barbara Nowak w przemówieniu gratulowała władzom gminy Zakliczyn dbałości o placówki edukacyjne, wyraziła też nadzieję, że ponowne przejście na zdalny tryb nauczania nie będzie już konieczny.

Z ogromną radością witam ten nowy rok szkolny, bo nareszcie dzieci i młodzież wrócą do szkół. Bo nareszcie czas zatrzymania się skończy i to, co chciałabym państwu przekazać, to nadzieja, że już więcej nie dojdzie do takiego zatrzymania. Bo skutki zatrzymania są opłakane, rozbito nam wspólnotę i jeden od drugiego się oddalamy. I patrzymy na drugiego człowieka jak na ewentualne zagrożenie.

1 września, pomimo obostrzeń pandemicznych, po ponad półrocznej przerwie do zajęć stacjonarnych na terenie całej Polski wróciło prawie 5 mln uczniów.

Posłuchaj:
Barbara Nowak
bp Andrzej Jeż
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN