Województwo Małopolskie chce przybliżyć postać św. Maksymiliana Kolbego

18.04.2021

Założyciel radia Niepokalanów, organizacji Rycerze Niepokalanej, ale też i projektant i pomysłodawca budowy statków kosmicznych. To tylko niektóre z osiągnięć franciszkanina, św. Maksymiliana Kolbe. Jego postać, poprzez konkurs, chce przybliżyć województwo małopolskie.

– Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o życiu i działalności Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w 80. rocznicę jego męczeńskiej śmierci – mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa małopolskiego.

– Osoba znana na całym świecie i myślę, że ta osoba może być autorytetem dla całej młodzieży. I dlatego ten konkurs, który kierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Chcemy, aby młodzież, dzieci poznały tą historię i zapoznały się z postacią męczennika Maksymiliana Kolbe.

Uczniowie młodszych klas mają za zadanie wykonać kolaż, uczniowie od piątej klasy muszą wykonać animacje poklatkową, a w szkołach ponadpodstawowych młodzież dostała zadanie nagrania audycji w formie podcastu.

Czas nadsyłania prac mija 30 kwietnia.

Organizatorem konkursu jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, Centrum Świętego Maksymiliana w Harmężach, a także Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Posłuchaj:
Marta Malec-Lech
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN