Województwo negocjuje warunki powrotu Forum Ekonomicznego do Krynicy [WIDEO]

27.01.2021

Cały czas ważą się losy umiejscowienia tegorocznego Forum Ekonomicznego. – Szukamy kompromisu – powiedział w porannej rozmowie RDN Nowy Sącz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Punktem sporu – jak informowaliśmy – jest kwestia odpowiedniej tymczasowej powierzchni użytkowej pod zorganizowanie Forum. Zaproponowany przez samorząd uzdrowiska i województwa nowy wariant, nadal nie spełnia oczekiwań Instytutu Studiów Wschodnich.

Uczestniczę w tych rozmowach bardziej jako mediator. Przekonuję obie strony, że warto w tym temacie dojść do porozumienia – mówi marszałek Witold Kozłowski. – Ja namawiam burmistrza, żeby ciągle zwiększał (powierzchnię) oczywiście wspierając go w różnych innych sytuacjach, natomiast w stronę instytutu kieruję słowa związane z patriotyzmem lokalnym, sądeckim, małopolskim, że byłoby bardzo wielką szkodą, gdyby Forum Ekonomiczne zmieniło lokalizację, gdyby przeniosło się do innego regionu.

Przypomnijmy, że Krynica Zdrój była pierwszą lokalizacją Forum Ekonomicznego. W ubiegłym roku ze względu na sytuację pandemiczną i czerwoną strefę epidemiczną powiatu nowosądeckiego wydarzenie zostało przeniesione do Karpacza w województwie dolnośląskim.

Czy negocjacje przyniosą zamierzony efekt i FE powróci do krynickiego uzdrowiska?

Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj:
Witold Kozłowski
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN