Województwo rozmawia z gminami na temat przebiegu “sądeczanki”

14.02.2019

Władze województwa małopolskiego szukają kompromisu w sprawie budowy drogi szybkiego ruchu między Nowym Sączem a Brzeskiem. Marszałek województwa Witold Kozłowski spotkał się z włodarzami gmin, przez które ma przebiegać droga. 

Marszałek odwiedził między innymi Łososinę Dolną. Jest to gmina przez którą ma przechodzić największa część trasy, jeżeli chodzi o powiat nowosądecki. Rozmowa dotyczyła głównie znalezienia najlepszego przebiegu dla tzw. sądeczanki. Omówiono również kwestie dotyczące współpracy samorządu z województwem.

Witold Kozłowski spotkał się także z Bernardem Stawiarskim, wójtem gminy Chełmiec. To właśnie w tej gminie miałaby swój początek nowa droga. Samorządowcy podkreślali, że ta droga musi powstać jak najszybciej. Wójt zaznaczył również, że ważna jest budowa obwodnicy zachodniej wzdłuż wałów Dunajca od planowanego mostu pomiędzy miastem a Świniarskiem, aż do miejscowości Dąbrowa, wraz z nowym mostem pomiędzy Marcinkowicami i Dąbrową. Również w tej sprawie doszło do kompromisu, a marszałek mówił, że postara się, aby ta droga powstała.

Do podobnych spotkań doszło również z wójtem gminy Gnojnik i burmistrzem Nowego Wiśnicza.

Przypomnijmy, że ministerstwo infrastruktury ma prawie półtora miliarda złotych na przygotowanie budowy sądeczanki. Jednak w niektórych gminach wciąż nie ma akceptacji dla wariantów zaproponowanych przez firmę opracowującą studium korytarzowe.

Niestety spotkania samorządowców z marszałkiem Kozłowskim nie rozwiązały tych problemów.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN