Wójt Lisiej Góry: – Bez zgody mieszkańców nie ruszymy z budową chodnika

16.07.2020

Mieszkańcy Brnia w gminie Lisia Góra domagają się budowy chodnika przy drodze krajowej nr 73 i proszą radio RDN o interwencję w tej sprawie. Twierdzą, że to bardzo niebezpieczny odcinek drogi, a ich starania o to by powstało tam pobocze z prawdziwego zdarzenia, od kilku lat nie przynoszą skutku.

Tymczasem wójt Arkadiusz Mikuła odpowiada, że na przeszkodzie stoją sprzeciwy grupy mieszkańców, którzy nie chcą oddać gruntu pod budowę chodnika.

– My oczywiście jesteśmy gotowi i mamy podpisane stosowne porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na wykonanie projektu tego chodnika. W tym porozumieniu są również zawarte zapisy, które mówią o tym, że GDDKiA jest potem w stanie ten chodnik wykonać. Niestety mamy jednak problem ze zgodą mieszkańców, którzy na niektórych odcinkach nie chcą oddać gruntu pod budowę.

Jak dodaje wójt, mieszkańców do wyrażenia zgody na oddanie gruntu przekonują sołtys i radna miejscowości. Bez tego nie będzie możliwe wykonanie projektu, a w późniejszym czasie kilkusetmetrowego chodnika.

Koszty budowy chodnika w całości ma pokryć Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Gmina Lisia Góra ma zapłacić tylko za jego projekt.

Posłuchaj:
Arkadiusz Mikuła
Bartek Ziaja, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN