Wolontariusze do pomocy w DPS w Sieradzy poszukiwani!

13.08.2020

Dom Pomocy Społecznej w Sieradzy poszukuje osób chętnych do pomocy w opiece nad mieszkańcami placówki.

Pod koniec lipca wystąpiło tu ognisko koronawirusa. Obecnie zakażonych jest 26 pensjonariuszy i 10 osób z personelu, w tym 3 pielęgniarki.

By uniknąć zagrożenia braku ciągłości opieki nad chorymi, zwracamy się do osób gotowych do podjęcia pracy na stanowisku pielęgniarka lub opiekun, apelujemy również do wszystkich wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc nam w opiece nad mieszkańcami w tym trudnym dla nas czasie. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod numerami telefonów na naszej stronie internetowej oraz na stronie Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Bardzo serdecznie apeluję i proszę o wsparcie – mówi Anna Górska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie.

Osoby, które obecnie przebywają w DPS są w stanie dobrym, nie ma zagrożenia życia, natomiast 2 osoby spośród hospitalizowanych są w stanie ciężkim, mają choroby współistniejące.

Jak dodaje Anna Górska, DPS ma jeszcze zabezpieczenie na około tydzień. Ci, z personelu, którzy pozostali w ośrodku, pracują nawet 24 godziny.

12 godzin pracują i na 12 jadą sobie do Radłowa, tam mamy przygotowane miejsce na odpoczynek, łazienka, dowożony catering i później powracają. Niektórzy godzą się na 24 godziny, ale to jest ciężkie. 24 godziny w pełnym zabezpieczeniu to jest nie do pomyślenia, w tym upale jeszcze, a nie można włączyć klimatyzacji. A pensjonariusze, to osoby psychiczne, chodzące, ich nie przywiąże się do łóżka. Nikt nie wie, jaki to jest trud pracy, jeżeli nie jest blisko tego. Ale jest pocieszające to, że od 24 lipca borykamy się z koronawirusem, a mamy jedno piętro czyste. Czyli wszystkie procedury są wdrożone i są skuteczne – dodaje Anna Górska.

Dom Pomocy Społecznej w Sieradzy zamieszkuje 85 przewlekle psychicznie chorych kobiet w przedziale wiekowym od 22 do 86 lat, wymagających całodobowej opieki.

Dom jest jednostką pobytu stałego.

Posłuchaj:
Anna Górska
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN