Wolontariusze do pomocy seniorom poszukiwani

04.11.2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skrzyszowie poszukuje wolontariuszy chętnych do pomocy seniorom w zapewnieniu im niezbędnej pomocy w czasie pandemii.

Program “Wspieraj seniora”, do którego przystąpił GOPS w Skrzyszowie, zakłada zapewnienie wsparcia osobom powyżej 70. roku życia, które nie są objęte kwarantanną, a ze względu na wiek lub ograniczoną sprawność są w grupie szczególnego ryzyka.

Zadaniem wolontariuszy będzie między innymi zrobienie zakupów czy zakup niezbędnych lekarstw.

Na razie nasza kadra, czterech pracowników socjalnych, jest w stanie zabezpieczyć wszystkie zgłaszane potrzeby, bo nie ma ich wiele. Ale nie wiemy jak się sytuacja rozwinie, w związku z tym szukamy osób, które w razie czego by nam pomagały. My jako ośrodek pomocy społecznej będziemy koordynować ten program. Poszukujemy przede wszystkim osób dobrej woli, chcących pomóc osobom starszym. Oczywiście muszą to być osoby pełnoletnie – mówi Ewa Siedlik, kierownik GOPS w Skrzyszowie.

Osoby chętne do pomocy mogą się rejestrować na stronie www.wspierajseniora.pl w zakładce “dla wolontariusza”.

Po zarejestrowaniu należy oczekiwać na kontakt pracownika GOPS. Osoby, które zgłoszą się do wolontariatu, podpiszą umowę o wolontariacie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i otrzymają ubezpieczenie.

Seniorzy potrzebujący pomocy mogą zgłaszać się bezpośrednio w GOPS w Skrzyszowie poprzez kontakt telefoniczny. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 14 688-70-41 w godzinach pracy Ośrodka.

Braki kadrowe są także w tarnowskich Domach Pomocy Społecznej. Tu z kolei poszukiwane są osoby zainteresowane podjęciem pracy opiekunki i pielęgniarki, ale także wolontariusze, którzy chcieliby wesprzeć opiekę nad osobami najbardziej jej potrzebującymi.

Przed rozpoczęciem pracy w DPS i po jej zakończeniu pracownicy zostaną przebadani pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2.

Chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury bezpośrednio do tarnowskich domów pomocy społecznej telefonicznie lub mailowo.

Posłuchaj:
Ewa Siedlik
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS) - Grzegorz Sus
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN