Wraca temat zmian w szkołach z terenu gminy Pleśna

23.07.2020

Trzy tygodnie temu na antenie radia RDN informowaliśmy o możliwości przeniesienia klas 5-8 w szkole w Świebodzinie do placówki w Pleśnej. Podobna sytuacja dotyczy szkół w Lichwinie, Janowicach i Szczepanowicach.

Z taką interwencją zgłosili się do radia zaniepokojeni rodzice.

Do sprawy odniósł się wójt gminy Józef Knapik w specjalnym oświadczeniu, w którym zapewnił, że na razie żadna szkoła nie zostanie zlikwidowana. – Oświadczam, że jako Wójt nie zamierzam likwidować żadnej z funkcjonujących szkół na terenie Gminy Pleśna, ani nie podjąłem działań zmierzających do likwidacji żadnej z prowadzonych przez samorząd szkół podstawowych. Nie wyszedłem w tym przedmiocie z żadną inicjatywą uchwałodawczą nadaną mi Statutem Gminy, ani też żadnej uchwały nie podjął władny w tym zakresie organ stanowiący, czyli Rada Gminy – informował mieszkańców na portalu społecznościowym.

Jak pisze dalej w oświadczeniu wójt Knapik będzie starał się o pozostawienie szkół w stanie takim, jaki jest dzisiaj. Jestem gorącym zwolennikiem zachowania szkół w ich dotychczasowej strukturze, mając na uwadze przede wszystkim dobro uczniów. Zarówno likwidacja, jak i reorganizacja szkół jest procesem wieloetapowym – dodał.

Ostateczną decyzję o ewentualnym przekształceniu szkół w filie miałaby podjąć Rada Gminy w Pleśnej.Musiałoby ją zatwierdzić także Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Zmiany weszłyby w życie najwcześniej przed rokiem szkolnym 2021/2022

Posłuchaj:
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN