Wracają bezpośrednie porady prawne

13.05.2021

Mieszkańcy powiatu tarnowskiego znów mogą korzystać z bezpłatnych porad prawnych. 12 gmin wznowiło tę formę pomocy.

Z darmowych porad prawnych można również korzystać osobiście w siedzibie starostwa powiatowego w Tarnowie. Przerwa była spowodowana pandemią.

W czwartek, 13 maja taki punkt uruchamia gmina Szerzyny.

Wójt Grzegorz Gotfryd zachęca mieszkańców do korzystania z porad, bo jak mówi do tej pory przychodzili tylko sporadycznie.

– Nie obserwujemy dużych tłumów udających się po porady prawne. Są to sporadyczne przypadki osób, które albo mają trudną sytuacje własnościową nieruchomości, bądź także często komplikacje rodziny sprawiają, że muszą sięgać po te porady prawne bo nie stać ich na sfinansowanie prawnika.

Jak dodaje wójt gminy Szerzyny, niewielkie zainteresowanie bezpłatnymi poradami prawnymi nie oznacza, że są niepotrzebne.

– Ze względu na to, że część osób, które nie jest zamożne, nie miałoby możliwości skorzystania z prawnika. Sama inicjatywa jest dobra. Być może ten okres pandemii sprawił, że te obawy mieszkańców są większe co do bezpośredniego kontaktu i być może dlatego ilość mieszkańców korzystających z tych usług nie była aż tak duża jakbyśmy tego oczekiwali.

W Urzędzie Gminy w Szerzynach porady prawne będą udzielane od 13 maja w każdy czwartek i piątek w godz. od 9:00 do 13:00.

Nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana po uprzednim telefonicznym umówieniu się na spotkanie.

Bezpośrednio z fachowej pomocy prawnej można już korzystać m.in. w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, Urzędzie Gminy w Skrzyszowie, Rzepienniku Strzyżewskim, Wietrzychowicach czy w Urzędzie Gminy w Ryglicach.

Posłuchaj:
Grzegorz Gotfryd
Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Maciej Rogóż
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN