Wsiedli na rowery i uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja [ZDJĘCIA]

04.05.2019

Nie przeszkodził im deszcz i wiatr. Blisko 300 miłośników jazdy na rowerze wzięło udział w rajdzie „Tour de Gmina Tarnów”.

Uczestnicy mieli do przejechania piętnastokilometrową trasę wokół Woli Rzędzińskiej oraz miejscowości Jodłówka Wałki. – Świętować można w różny sposób, również na rowerze – mówią reporterowi RDN uczestnicy rajdu. – Świętujemy w tym rajdzie jako młode małżeństwo pierwszy raz razem jedziemy w trasę. To jest święto narodowe oraz nasze osobiste. Przyjemniej jest się przejechać na rowerze. Uczestniczę nie pierwszy raz. Jest sporo rowerzystów, miło jest ścigać się. Jesteśmy patriotami, a po drugie ruch na rowerze robi dobrze na zdrowie – dodają uczestnicy rajdu.

Pierwszy linię mety minął Dawid Nytko z Jodłówki Wałki.

Nagrody dla najlepszych wręczyła wicepremier Beata Szydło. – To szczególny dzień w życiu każdego Polaka – mówiła do uczestników rajdu przedstawicielka rządu. – To jest też taki dzień, w którym wszyscy jesteśmy szczęśliwi, że możemy pobyć z przyjaciółmi, z rodzinami. Cieszyć się życiem, zobaczyć też świat, bo pięknie jest wokół nas. Korzystajmy z tego, niech ta nasza wspólnota i ta jedność buduje to wszystko co jest wspaniałe w Polsce oraz to czym się szczycimy i z czego jesteśmy dumni – dodaje wicepremier Szydło.

Szósty Rajd Rowerowy „Tour de Gmina Tarnów” rozpoczęła Msza święta w intencji Ojczyzny, a także uroczystości patriotyczne w Woli Rzędzińskiej.

Posłuchaj:
Uczestników rajdu
Beaty Szydło
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN