Wsparcie dla rozwoju turystyki w Ciężkowicach zapowiedział minister klimatu i środowiska

03.06.2021

Baseny do hydroterapii, arboretum, alpinarium, ogród sensoryczny, ścieżki spacerowe – to atrakcje, jakie będą do dyspozycji w Parku Zdrojowym w Ciężkowicach. Miejsce to odwiedził minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Chcemy ten potencjał Ciężkowic jak najbardziej wykorzystać. Chcielibyśmy, żeby właśnie takie ośrodki jak Ciężkowice mogły przyciągać turystów i stanowić powód do dumy, atrakcji turystycznej. Dzięki temu będziemy mieli szansę też się leczyć i zdrowiej funkcjonować – mówił minister Michał Kurtyka.

Jednocześnie minister zapowiedział wsparcie rządowe dla dalszych planów rozwoju tego miejsca. Jednym z nich jest wykonanie odwiertów geotermalnych.

Chcielibyśmy pójść krok dalej myśląc o tym jak można ten kapitał podziemnych wód jak najlepiej wykorzystać. Chciałbym podziękować panu wojewodzie za wsparcie Ciężkowic w tych działaniach na rzecz lepszego wykorzystania wód geotermalnych i odwiertów.

Park Zdrojowy to tylko część oferty turystycznej Ciężkowic – dodawał przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach Michał Koralik.

– W dalszych planach jest ścieżka w koronach drzew, Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej, a także muzeum, które zostało wybudowane również jako element atrakcji turystycznej.

Koszt budowy Parku Zdrojowego w Ciężkowicach wyniósł ponad 20 milionów złotych. Jego oficjalne otwarcie nastąpi 20 czerwca.

Posłuchaj:
Michał Kurtyka
Michał Koralik
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN