Wsparcie dla samorządów w ramach Tarczy Antykryzysowej 4.0

25.06.2020

Blisko 20 mln złotych dla samorządów powiatu bocheńskiego, 13,5 miliona dla powiatu brzeskiego i gmin z tego terenu.

Takie środki przeznaczono na Fundusz Inwestycji Lokalnych – rządowy projekt wspierający samorządy w ramach Tarczy Antykryzysowej 4.0.

Jak poinformował w Bochni wiceminister rozwoju Robert Krzysztof Nowicki bezzwrotne dotacje powinny zostać przeznaczone na inwestycje.

– Na drogi, żłobki, budowa infrastruktury. To wszystko ma wzmocnić samorządy, które niewątpliwie z tytułu pandemii ucierpiały w zakresie wpływów z podatków.

Konferencję ministra, w której brali udział także samorządowcy z regionu, zorganizował na terenie bocheńskiej tężni poseł Stanisław Bukowiec.

Poinformował on, że według przyjętego algorytmu związanego z prowadzonymi inwestycjami i z zamożnością danego regionu powiat bocheński może liczyć na ponad 6 mln zł.

– Miasto Bochnia otrzyma w ramach tego funduszu 3,6 mln zł, gmina Bochnia blisko 2,5 mln zł, Drwinia prawie 1,8 mln zł, Lipnica Murowana ponad 1,2 mln zł, Łapanów 500 tys. zł, Żegocina również.

Nowy Wiśnicz może liczyć na 1 mln 300 tys zł, Rzezawa na 1,5 mln zł, Trzciana ponad 800 tys. zł.

W powiecie brzeskim o największe wsparcie może się ubiegać gmina Brzesko – 2,3 mln zł, powiat brzeski ma szansę na 2,1 mln zł, podobnie jak Gminy Gnojnik i Dębno. Szczurowa może otrzymać niecałe 2 mln zł, a Iwkowa i Czchów po nieco ponad 1 mln zł, zaś o 600 tys. zł może się starać Borzęcin.

Wnioski o wsparcie samorządowcy będą kierować do ministra rozwoju. Pieniądze, które można będzie wydać w tym i w przyszłym roku mają trafić do samorządów w ciągu kilku tygodni.

Posłuchaj:
Robert Krzysztof Nowicki
Stanisław Bukowiec
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN