Wspólne patrole na górskich szlakach

14.07.2020

Pogranicznicy i leśnicy po raz kolejny wspólnie monitorowali bezpieczeństwo na beskidzkich szlakach.

W miniony weekend funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej połączyli swoje siły z pracownikami Nadleśnictw Stary Sącz i Limanowa.

Wspólne patrole straży granicznej i Nadleśnictw podyktowane są dużym ruchem turystycznym na górskich szlakach, szczególnie teraz, gdy rozpoczęły się wakacje.

Ich celem jest dbanie przede wszystkim o bezpieczeństwo turystów, ale też o przyrodę.

Efekty już są, bo w weekend udało się skutecznie odstraszyć miłośników off-roadu przed hałaśliwym rozjeżdżaniem chronionych obszarów leśnych, a tym samym zagrażaniem bezpieczeństwu spacerujących po okolicznych szlakach turystów.

Proceder nielegalnych jazd samochodami terenowymi lub quadami szerzy się niestety w polskich górach dość szybko, szczególnie w ostatnich latach. Tymczasem jazda tymi pojazdami po leśnych ścieżkach i drogach jest dozwolona tylko tam, gdzie znaki zezwalają na ogólny ruch po drogach. Sam brak szlabanu nie oznacza, że po lesie możemy jeździć czym i gdzie chcemy.

Za taki incydent grożą mandaty, a nie zatrzymanie się do kontroli grozi pozbawieniem wolności nawet do lat 5, z czego nie zawsze kierowcy tych pojazdów zdają sobie sprawę.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN