Wspólne stanowisko radnych i prezydenta w sprawie przebiegu “Sądeczanki”

27.03.2019

Nowosądeccy radni za zielonym wariantem przebiegu Sądeczanki. Na wczorajszej sesji Rady Miasta, radni zaakceptowali jedną z propozycji przebiegu nowej drogi z Nowego Sącza do Brzeska.

Prezydent Ludomir Handzel przekonuje, że w tej sprawie samorządy muszą mówić jednym głosem, a zaakceptowany wariant jest najłatwiejszym w budowie.

– Ten wariant wyprowadza ruch z Nowego Sącza i jest najłatwiejszy w budowie bo nie znajdzie się na linii obecnej ulicy Tarnowskiej. Jest to bardzo dobre miejsce do lokowania takiej inwestycji bo nie będzie trzeba wyburzać budynków i blokować ruchu.

Wiceprzewodniczący rady miasta Michał Kądziołka podkreśla, że w przypadku budowy tej drogi ważna jest współpraca wszystkich samorządów.

– Ważna jest kooperacja a nie konfrontacja. W tym przypadku musimy występować zgodnie jako region i subregion sądecki. Trzeba też zrozumieć interesy innych gminy przez, które “Sądeczanka” będzie przebiegać.

Wariant zielony sądeczanki miałby zaczynać się na wysokości mostu na obwodnicy północnej i biec po stronie Chełmca wzdłuż Dunajca w kierunku Tęgoborzy. Taki sam przebieg zaakceptowała też gmina Chełmiec i Iwkowa,

 

Posłuchaj:
Ludomir Handzel
Michał Kądziołka
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN