Wspólny śpiew hymnu i kapsuła czasu w Szkole Podstawowej nr 2

09.11.2018

Uczniowie sądeckich szkół zaśpiewali wspólnie hymn Polski. To część ogólnopolskiej akcji Rekord dla Niepodległej. Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiał w szkołach o godzinie 11.11. Śpiewali też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu.

Dzieci wszystkich klas zaśpiewały 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób chciały uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. – Jako, że w niedziele nie idziemy do szkoły to chcemy ten dzień uczcić dzisiaj – mówi jedna z uczennic – 100 lat odzyskania niepodległości. To wielka rocznica – dodaje inny uczeń.

Na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 2 zakopano też kapsułę czasu. Zapakowano do niej wiele przedmiotów związanych ze szkołą. Uczniowie bacznie przyglądali się jak znika ona głęboko pod ziemią. – Kapsuła jest po to, aby zachować pamięć o szkole i przypomnieć sobie za jakiś czas co się tutaj działo – mówi jeden z uczniów.

Wśród przedmiotów znalazły się m.in prace plastyczne uczniów, mundurki, zdjęcia klasowe, trofea sportowe i inne przedmioty ze szkoły. – Przedmioty były wybierane i typowane przez uczniów naszej szkoły we współpracy z nauczycielami. Żadna rzecz, która znalazła się w kapsule czasu nie jest tu przypadkiem – tłumaczy Monika Oleniacz, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 2 w Nowym Sączu.

Kapsuła ma zostać otworzona za 25 lat. Wtedy to szkoła będzie obchodziła swoje 200-lecie.

Posłuchaj:
Monika Oleniacz
Uczniowie
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN