Współpraca instytucji kultury w związku z Festiwalem im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

09.06.2021

Muzycy Filharmonii Krakowskiej będą się udzielać podczas tegorocznej edycji Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. To jedno z założeń listu intencyjnego.

Podpisali go: marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, członek zarządu województwa małopolskiego Iwona Gibas, burmistrz Krynicy Piotr Ryba, a także przedstawiciele Filharmonii Krakowskiej i Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.

To symboliczny moment, w którym lubiany przez publiczność festiwal wraca do swoich korzeni i jednocześnie spogląda w przyszłość. Filharmonia Krakowska towarzyszyła przecież pierwszym edycjom tej zasłużonej imprezy. Ale powrót krakowskich filharmoników na festiwal wiąże się także z nowym spojrzeniem na udział i rolę w nim innych małopolskich artystów. Pod tym względem, planowany na przyszły rok jubileusz 55-lecia festiwalu stwarza okazję do jeszcze bardziej owocnej współpracy województwa z Krynicą-Zdrój. Chcemy, aby małopolskie środowiska artystyczne stały się istotnym elementem festiwalu – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Wspólne działania mają zaowocować też nowymi koncertami i innymi wydarzeniami promującymi region. Krynica-Zdrój zyska także możliwość prezentacji swojej oferty kulturalnej poza gminą.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN