Wstępne ustalenia śledczych po śmiertelnym wypadku w Ładnej

11.05.2022

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku w miejscowości Ładna w gm. Skrzyszów.

Jak informowaliśmy w Wiadomościach RDN, po zderzeniu dwóch samochodów osobowych, zginęła 37-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego.

Oficer prasowy tarnowskiej policji asp. sztab. Paweł Klimek mówi, że śledczy wstępnie ustalili przebieg zdarzeń.

– Kierowca samochodu ciężarowego, nie wiadomo na razie z jakich przyczyn, najechał na tył samochodu BMW. Kierowca BMW chciał wykonać manewr skrętu w lewo, zatrzymał się przy osi jezdni i czekał, aż będzie mieć możliwość kontynuowania jazdy. W tym momencie najechał na niego samochód ciężarowy w ten sposób, że jego lewe koło przejechało po górnej części prawego tylnego koła tego samochodu BMW. Następnie kierujący samochodem ciężarowym stracił kontrolę nad swoim pojazdem, pojazd w pewnym momencie ominął ten samochód BMW i zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Wtedy uderzył w jadący w kierunku Tarnowa Citroen, który został zepchnięty na chodnik, a następnie został przygnieciony do ogrodzenia znajdującego się za chodnikiem. Samochód ciężarowy wylądował w rowie.

Pomimo godzinnej reanimacji, niestety nie udało się uratować 37-letniej mieszkanki powiatu tarnowskiego, która prowadziła samochód marki Citroen.

Wstępnie uczestnicy zdarzenia, którzy zostali badani na miejscu, byli trzeźwi.

Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN