Trwa sprzątanie po powodzi w Łapanowie

24.06.2020

W Łapanowie czyszczone są obiekty oświatowe, Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Aby naprawić zniszczenia na drogach, kładkach, w szkole, przedszkolu i innych gminnych budynkach potrzeba będzie 17 milionów złotych.

Na razie mieszkańcom potrzebne są osuszacze i środki czystości – mówi wójt Andrzej Śliwa.

– Typu różne mopy, łopaty. Bo to trzeba teraz wszystko powyciągać. No i tutaj dużo darczyńców już przekazuje środki rzeczowe, albo finansowe. Bardzo dziękuje za tę pomoc, którą ludzie dobrej woli ofiarują.

Dla osób, które chciałyby wesprzeć mieszkańców Łapanowa uruchamiane jest specjalne konto, którego numer pojawi się na stronie samorządu.

Samo wywożenie śmieci ma kosztować około 200 tysięcy. W tym przypadku władze gminy liczą na wsparcie Urzędu Marszałkowskiego.

Pierwszych najbardziej poszkodowanych 38 rodzin otrzymało już pomoc w wysokości 181 tys złotych. Kolejnych 40 właścicieli poszkodowanych gospodarstwa czeka na wsparcie.

W wodzie ze Stacji Uzdatniania w Chrostowej Sanepid stwierdził przekroczenie dopuszczalnej mętności, barwy i zapachu. Nie było w niej bakterii typu coli, stąd decyzja o jej dopuszczalnej przydatności do spożycia.

Posłuchaj:
Andrzej Śliwa
Marek Kołdras, fot. Dariusz Mikoś
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Przemysław Czarnek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN